27.04.2014 Żółty, Czarny, Zielony i Niebieski

Wczoraj byłem w lesie, plan zakładał start szlakiem Kępy Redłowskiej do wieży widokowej w Kolibkach potem do Sopotu szlakiem do Wieży Kolibkowskiej, tam wszedłem na Szlak Skarszewski, doszedłem do Pachołka w Oliwie i wróciłem szlakiem Kartuskim do Sopotu, a do ul. Wielkopolskiej tą samą drogą.

Widok na zatokę z wieży w Kolibkach.

Widok na zatokę z wieży w Kolibkach.

Poszedłem więc do Sopotu, tam w sklepiku przy stacji SKM Kamienny Potok wbito mi pieczątkę do książeczki OTP i poszedłem w kierunku Pachołka. A propos książeczki OTP, już jestem uprawniony do noszenia Popularnej OTP , zaliczyli mi 70 pkt (km), a w sumie miałem 76 km wychodzone.

Dużo ludzi w lesie, niektórzy wędrują, inni biesiadują, pełno rowerzystów, a o kulturze rowerzystów to będzie odrębny wpis. Natknąłem się na Imprezę na Orientację, całe rodziny brały w tym udział no i gromady młodzieńców nie odpowiadających na pozdrowienie. Wszędzie było widać morze konwalii.

Jedna z nich.

Jedna z nich.

Po drodze odwiedziłem tę „Górę z której widać morze” a której szukała (na szlaku Kartuskim) para Ślązaków odpoczywających w lokalnym sanatorium bo ktoś im powiedział że kilka metrów stąd jest góra z której widać morze. Istnieje pewnie jakiś skrót do tego punktu widokowego, ale najpewniej przebiega tamtędy szlak Skarszewski.

Punkt widokowy z widokiem na morze.

Punkt widokowy z widokiem na morze.

Jak doszedłem do Pachołka byłem zmęczony a tu jeszcze jakieś 15 km drogi powrotnej, wracałem niczym trup, lepiej mi się szło z kijami w ręku niż jakbym miał się nimi odpychać. Zauważyłem taką zależność, z kijami się idzie szybko, ale jak człowiek jest zmęczony to nie bardzo mu wychodzi praca kijami. Na pachołku trwał kurs zjeżdżania po linie.

Kurs ?

Kurs ?

Potem szukałem miejsca gdzie mógłbym zjeść liofilizat i na szlaku Kartuskim po dwóch kilometrach marszu znalazłem ławeczkę z bali.

Miejsce wypasania :D

Miejsce wypasania 😀

Na powyższym obrazku widać jak na dłoni zestaw do gotowania. Na zielonym kartuszu Optimus Crux, obok kapsel do zakrywania wylotu kartusza, chwilę dalej Snowpeak Trek 700 Titanium, przykryty sporkiem LMF i przykrywką od garnuszka Trek 700 Snowpeak 450 Titanium Mug zielony, to niebieskie w małej buteleczce to jest Sea To Summit Wilderness Wash koncentrat (jedna kropla wystarczy) pełniący funkcję płynu do prania, mycia naczyń, mycia ciała. Litrowy „słój” Naglene, przyprawnik LMF na 3 przyprawy, woreczek strunowy w którym był przenoszony liofilizat, etui od kuchenki i kartusza i Fiord Nansen „Buff” przecięty na pół, jedna połowa pełni rolę ścierki, a druga połowa pełni rolę zmywaka.

Woda zagotowała się w 9 minut, nie jest to jakiś zarąbisty czas, ale trzeba pamiętać że nie odkręcałem kuchenki na full. Oczywiście jak zalałem i wymieszałem liofilizat to zostało mi jeszcze trochę tej gorącej wody, której użyłem potem do umycia kubka i dało się. Potem próbując jeść powstałe puree ziemniaczane poparzyłem sobie język. Puree wyszło smaczne, muszę chyba kupić jakąś książkę o kuchni outdoorowej.

Tu szlaki Wzgórz Szymbarskich i Kartuski rozdzielają się.

Tu szlaki Wzgórz Szymbarskich i Kartuski rozdzielają się.

Poszedłem dalej dosłownie myślałem że umrę taki zmęczony byłem no i dotleniony, jak już doszedł do cmentarza (przy ul. Spokojnej) jak troczyłem kije do plecaka i wyjmowałem coś do ubranie czoło miałem mokre od potu, lało się ze mnie. Kluczem do tego dlaczego byłem taki wyczerpany jest prowiant, kiedyś jak szedłem na 30 km to miałem ze sobą jakieś 6 Snickersów, teraz miałem 2 bułki z dżemem i 1 liofilizat, 2,5 l izotoniku to nie mogłem odżywić się w pełni.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s