04.04.2014 Nie namawiam…

Oczywiście nie namawiam do kupna któregoś z czytników ebooków bo wiadomo są tacy co wolą papierowe książki i ja ich rozumiem. Nie mniej jednak rozważę tutaj zalety i wady książek papierowych.

Kidle

Kidle

Wiadomo że papierowa książka, to klasyk pachnący papierem, można przewracać kartki i pachnie drukiem, każdy z nas ma jakąś bibliotekę, kilka woluminów się w niej znajduje. Teraz wyobraźcie sobie że tą całą biblioteczkę (mebel) z tymi wszystkimi książkami wsadzacie sobie do kieszeni, nie da się ? Ano nie da bo nie dość że to spory ładunek to jeszcze waży tonę 😉 i co więcej Wam powiem nikt nie ma takich kieszeni !

No dobrze, tamto z biblioteczką to była przesada, lecz nie tak bardzo daleka od prawdy. Wyobraźmy sobie 5 książek, wybranych książek które zabralibyście na urlop. Będą to same cegły w guście Bożego Igrzyska Normana Davisa, czy może któraś z poczytnych książek autorstwa E. L. Jamesa ? Połóżcie je teraz na wagę kuchenną, ile wyszło ?

Ujmę to tak. Nie neguję książek papierowych, bywa tak że często są po prostu wygodniejsze, ale nie potrafią tego co mój kindle. Otóż mój kindle z (nie liczyłem) kilku dziesięcioma książkami na pokładzie waży tylko 170,10 g, jest wygodny i mieści się w wewnętrznej kieszeni mojego polara. Nadal wolę np papierowe wydanie gazet, ale wygoda tego urządzenia przemawia na niekorzyść papierowych książek.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s