14.03.2014 w Piątek blues

Dziś rano zdecydowałem że skoro ostatni wpis był o harmonijce ustnej, to następny będzie Bluesem.

Pierwszy bluesman to Robert Johnoson muzyk z delty Missisipi, czyli z czarnego południa Stanów Zjednoczonych. Kiedyś napisałem że muzycy, przedstawiciele bluesa delty to korzenie tego gatunku muzyki, a więc postrzegałbym to jako folk czarnej społeczności bo to muzyka wymyślona przez nich.

Ten bluesman jest przedstawicielem stylu który w bluesie jest określany mianem Chicagowski. Do tego, gościu śpiewający o Lucille to jeden z trzech królów bluesa
BB King, a Lucille to jego gitara. Teraz trochę o tym dlaczego Blues pisze z małej litery. Pomyślcie gdzie ten styl powstawał, na biednym południu, z biedy i mimo że jest wielki to należy przypomnieć o jego korzeniach, a więc blues !

Ostatni bluesman to Sonny Terry, gość który wykonywał styl gry na harmonijce ustnej który jest określany mianem Chugging, lekcję tego stylu mogliście odebrać podczas ostatniego Setnego wpisu od Bena Helwetta. Wracając do Sonny Terrego. Ciekawe jest to że miejscami jest przedstawiany jako przedstawiciel gatunku takiego jak West Coast Blues. Gatunków czy też Podgatunków bluesa jest wiele, ale o nich więcej dowiecie się z Wikipedii.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s