01.12.2013 Utwory Znalezione

To o czym będzie dzisiaj znalazłem już dawno temu, będzie ze 20 lat. Chodzi o trzy kapele pozornie ze sobą nie związane, drugą kapele nazwałbym projektem, lub super grupą która powstała w Seattle po tym jak umarł Andrew Wood. Ale po kolei, Mother Love Bone to kapela która powstała niejako z gruzów dwóch innych kapel: Green River i Malfunkshun, z tej pierwszej w skład weszli Jeff Ament, Stone Gossard i Bruce Fairweather, a z drugiej Andy Wood, dodatkowo do składu kapeli wszedł niejaki Greg Gilmore. Tak więc panowie z Mother Love Bone wydają EP Shine w 1989 r., pod koniec 1989 r. nagrywają Apple pierwsza pełnometrażowa (LP) płyta która zostaje wydana w marcu 1990 r., a kilka dni przed tym faktem Andy Wood umiera (w wyniku powikłań po przedawkowaniu heroiny).

Z żalu po śmierci przyjaciela panowie Chriss Cornell, Jeff Ament i Stone Gossard postanawiają że nagrają płytę na jego cześć, do składu dołączają Matt Cameron i Mike McCready na zaproszenie Jeffa Amenta i Stone Gossarda przyjeżdża do Seattle Eddie Vedder, ja zawsze się śmieję z tego składu że w Temple of The Dog gra połowa składu Pearl Jam (wtedy właśnie się krystalizował) i połowa składu Soundgarden.

Oczywiście wydawnictwo było wielkim sukcesem dopiero na fali popularności Pearl Jam i Soundgarden, a to taka smutna historia (tym bardziej że Wood walczył ze swoim uzależnieniem). Po tym stało się To.

Pearl Jam wydało jak dotąd 10 albumów studyjnych i mam zamiar je wszystkie zebrać :D.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s