Rock’n’Roll

Nie dalej jak wczoraj w empiku zakupiłem za 19 złociszy, kompletną trój-płytową składankę przebojów tegoż gatunku. Nie było by w tym zakupie nic dziwnego gdyby nie to że Ja kompletnie tego stylu nie znałem.

rock-n-roll-the-city-99900165951_2710499_600

Włączyłem sobie to dzisiaj rano w drodze do pracy i pierwsze co mnie uderzyło  to to że tam kompletnie nie słychać tego co słychać na nagraniach z lat późniejszych od 1960 roku zaczynając. Podejrzewam że te nagrania były nagrywane „na żywo” przez cały zespół, co rozwiązuje zagadkę innego brzmienia albumów bo w 1940 i 1950 roku początkowo każdy z muzyków nagrywał (i dalej nagrywają w ten sposób) swoją partię osobno, a potem dopiero miksowano to wszystko.

SUN Records tu nagrywał Elvis Presley

SUN Records tu nagrywał Elvis Presley

Wszystko w tej muzyce jest inne, śpiewają jakoś tak inaczej, grę na gitarze (po przez podciąganie strun) doświadczyłem tylko w jednej piosence, dziewczyny w chórkach jakoś bardziej się angażują no i ten wokal. Polecam bo to coś innego, nawet dzisiejsi oldboye to nie Rock’n’Roll tylko Blues, choć wśród artystów rockowych ciągle Sex, Drugs and Rock’n’Roll.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s